Jana

PAR ANTIFRĪZU

antifrizs

PAR ANTIFRĪZA (NEAIZSALSTOŠO ŠĶIDRUMU) ​PIELIETOŠANU APKURES SISTĒMĀS

Antifrīza kā siltumnesēja prieksrocības apkures sistēmās ir sekojošas,ja aukstā laikā mājās neviens nedzīvo un apkures sistēma ir izslēgta,iespējama apkures sistēmas un katla sasalšana,caurļvadu un katla detaļu pārplīšana,lietojot Antirīzu tam nevajadzētu notikt.

​Gribu brīdināt par automašīnu dzesēšanas šķidruma TOSOL izmantošanu apkures sistēmās, jo tā sastāvā ir piedevas,kas nav pieļaujamas dzīvojamo telpu apkures sistēmām. Tādēļ rūpējoties par apkures sistēmu „veselību” un lietotāju drošību, ir jāizmanto īpašs antifrīzs apkures sistēmām.

​Vairumā gadījumu antifrīza pamatā ir etilēnglikols, kuram pievieno īpašas piedevas, kas piedod siltumnesējam pretkorozijas un pretputošanās īpašības

​Parasti tiek pārdots antifrīzs uz etilēnglikola bāzes divās versijās: ar sasalšanas temperatūra ne augstāku par mīnus 65°C un sasalšanas temperatūra ne augstāku par mīnus 30°C. Koncentrēta versija (līdz mīnus 65°C) var tikt atšķaidīta ar ūdeni līdz vajadzīgajai koncentrācijai. Lai sagatavotu siltunesēju ar sasalšanas temperatūru mīnus 30°C, divām daļām antifrīza pievienot vienu daļu ūdens, līdz mīnus 20°C, antifrīzu vajadzētu jaukt ar ūdeni uz pusēm. Jebkurā gadījumā jums jāievēro stingri antifrīza ražotāja ieteikumiem.

Piezīme: Antifrīzi kuru pamatā ir etilēnglikols ir bīstami,ja tie nokļūst kuņģa-zarnu traktā. 30g etilēnglikola izsauc saindēšanos,bet 100g etilēnglikola var izraisīt nāvi. Tā kā divkontūru katlos teorētiski tiek pieļauta apkures kontūra antifrīza nokļūšana karstā ūdens piegādes kontūrā, tad antifrīzu izmantošana uz etilēnglikola bāzes ir pieļaujama tikai vienkontūra katlu apkures sistēmās.

No pagājušā gadsimta 90 gadiem vadošajās valstīs Rietumeiropā un Amerikas Savienotajās valstīs parādījās netoksisks antifrīzs ,kas balstīts uz propilēnglikola bāzes. Šī produkta plus ir ekoloģisks nekaitīgums. Šī īpašība ir ļoti svarīga, izmantojot antifrīzu kombinētajās apkures sistēmās, kad pastāv teorētiska iespēja antifrīza iekļūšanai karstā ūdens kontūrā.

​VADOTIES PIRMĀM KĀRTĀM NO DROŠĪBAS APSVĒRUMIEM UZŅĒMUMS “BAXI” IESAKA APKURES KATLIEM IZMANTOT UZ PROPILĒNGLIKOLA BĀZES RAŽOTU ANTIFRĪZU. STINGRI IEVĒROJIET ANTIFRĪZA RAŽOTĀJA IETEIKUMUS.

Pielietojot atifrīzu ņemiet vērā ka:
​- antifrīza siltumietilpība ir par 15-20% zemāka kā ūdenim (sliktāk uzkrāj siltumu un sliktāk to atdod),sekojoši,projektējot apkures sistēmu ar antifrīzu ir jaizvēlas jaudīgāki radiatori;
– antifrīza viskozitāte ir augstāka nekā ūdenim, t. i., to grūtāk virzīt pa apkures sistēmu. Tādēļ, ja cirkulācijas sūkņi tiek izvēlēti patstāvīgi, jums izvēlās jaudīgāki cirkulācijas sūkņi;
– antifrīzs ir vairāk plūstošs nekā ūdens, līdz ar to arī paaugstinātas prasības pret savienojumiem apkures sistēmā;
– nevar izmantot antifrīzu cinkotās caurulēs, jo tas rada ķīmiskās izmaiņas un šķīdums zaudē tā sākotnējās īpašības. Ūdensglikola maisījums mijiedarbojoties ar cinku rada ārkārtīgi apjomīgus nogulsnējumus, kas var bloķēt sistēmas darbību.
​- Antifrīza noplūdes gadījumā ir jāparedz iespēja papildināt apkures sistēmu ar to.

UZMANĪBU: Kondensācijas katlos ,kā arī MAIN Four sērijas katlos antifrīza pielietošana nav pieļaujama!

jana.lv izmanto sīkdatnes . Šie faili ir nepieciešami, lai nodrošinātu vietņu darbību, tie palīdz mums atcerēties jūs un jūsu personiskos iestatījumus.